Astronomiczna precyzja.
Wiadomość.
Arnold & Son wykorzystał wyjątkowe doświadczenie, aby stworzyć osiem cennych zegarków Luna Magna Ultimate I. Poetyckie i niepospolite, z zestawem kamieni szlachetnych, ujawniają doskonały stopień astronomicznej precyzji i doprecyzowane charakterystyczne szczegóły.
Mechaniczna planeta (księżyc) która mierzy 12 mm średnicy umieszczona w zegarku, stanowi wielki techniczny wyczyn tego modelu. „Na księżycu” osadzone są niebieskie szafiry i diamenty.
Materiały.
W tym modelu używane są wyłącznie najcenniejsze materiały. Koperta o średnicy 44 mm wykonana jest z białego złota i wysadzana 7,62 karatami najlepszych diamentów wysokiej jakości. Obejmują one 20 diamentów o szlifie bagietkowym, które są umieszczone na obudowie.
Biała orbita.
Elegancki bezel (okrągły pierścień na kopercie zegarka), przypominający wyglądem pierścień Saturna, który krążąży wokół koperty Luna Magna Ultimate I, zawiera 112 diamentów o szlifie bagietkowym. Ich łączna masa to 5,90 karatów.
Niebieskie tło.
Tkanina użyta na tarczę zegarka jest charakterystyczna i niezwykła. Lśniąca błękitna fasada składa się z wielu kryształów czystego rutenu. Ten metal należy do grupy platynowców jednak występuje dziesięć razy rzadziej niż platyna. Tutaj został użyty w formie „kryształków” i zabarwiany na niebiesko.
Opalizujący cyferblat.
Wewnątrz klasyczna tarcza z rzymskimi oznaczeniami godzin. Zawdzięcza swój delikatny kolor białemu opalowi, bo został na nią użyty.
Księżyc.
Trójwymiarowy księżyc jest charakterystyczną cechą zegarków Luna Magna. Misterne ustawienia klejnotów tworzą idealną kulę z białego złota. Jasna strona księżyca jest oddana przez 161 diamentów o szlifie brylantowym i tyle samo niebieskich szafirów zużyto na ciemną stronę księżyca.
Rzemiosło
Luna Magna Final I został opracowany, wyprodukowany, zmontowany i wyregulowany przez firmę Arnold & Son. Ten ręcznie nakręcany mechanizm zapewnia 90-cio godzinne działanie.
Precyzja
Wyrafinowanie tego genialnego mechanizmu polega na jego astronomicznej dokładności działania. Pełny cyklu księżyca to 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 0,8 sekundy. Firma Arnold & Son zamontowała taki mechanizm, że potrzeba 122 lat, żeby „rozjechał” się z prawdziwym cyklem na niebie. Opóźnieniu zresztą można zaradzić. Wystarczy przynieść do serwisu.
John Arnold
Na stronie internetowej można się dowiedzieć, że twórca marki urodził się w Kornawalii. Jak miał 19 lat wyjechał z Anglii do Holandii i wrócił do Londynu mówiąc płynnie po niemiecku. To zapewniło mu dobrą pozycję na dworze króla Jerzego III.
Notatka z 1847 roku zamieszczona w The Religious Tract Society tak opisuje jego pozycję: „Arnold słynie również z produkcji najmniejszego znanego zegarka powtarzalnego; został wykonany dla Jego Królewskiej Mości Jerzego III. Został mu wręczony w dniu jego urodzin, 4 czerwca 1764 roku. Chociaż miał mniej niż sześć dziesiątych cala średnicy, był doskonały we wszystkich częściach. Powtórzył godziny, kwadranse i pół czwarte i zawierał pierwszy rubinowy cylinder, jaki kiedykolwiek powstał. […] Król był tak zadowolony z tego rzadkiego okazu umiejętności mechanicznych, że podarował panu Arnoldowi 500 gwinei; a cesarz Rosji później zaoferował panu Arnoldowi 1000 gwinei za duplikat, na co ten odmówił.
John Arnold, jest znany jako jeden z najbardziej innowacyjnych zegarmistrzów swoich czasów. Posiadał patenty na wychwyt Detent, wagę bimetaliczną i sprężynę śrubową. Arnold odegrał również kluczową rolę w ważnych wydarzeniach swojego wieku, takich jak konkurs na określenie długości geograficznej na morzu.
Źródło informacji: Canadian Jeweller Magazine i strona internetowa Arnold & Son.
Zdjęcia ze strony internetowej Arnold & Son przedstawiają model zegarka opisywanego w tekście.
Zegarek to najbardziej stosowny klejnot faceta. Nie koniecznie Arnold & Son, ale bezwarunkowo markowy.
Z pewnością nie zapoznał bym się z tym modelem. Jest niesamowity, piękny , unikatowy i pewnie bardzo cenny.
Warto o czymś takim wiedzieć. (warto też być jego posiadaczem!!!)
Dziękuję
Wiktor