Indie na 12.638 diamentów .
Renani Jewels i projektant biżuterii Harshit Bansal zdobyli tytuł Guiness World Record za umieszczenie 12.638 diamentów w szlifie brylantowym, w jednym pierścieniu do noszenia – pobijając poprzedni rekord o ponad 4.800 kamieni. Pisaliśmy o poprzednim rekordzie 29 października 2020 (Kotti Srikanth i jego 7801 diamentów)
Pierścień dobrobytu (The Ring of Prosperity)
Inspirowany kwiatami pierścionek „The Marigold – The Ring of Prosperity” jest skrupulatnie wysadzany 12.638 brylantami o łącznej masie 38,08 karatów i waży 5,8 uncji (180,38g).
Kolekcja diamentów najwyższej jakości
Certyfikowana przez IGI India kolekcja zapierających dech w piersiach okrągłych, brylantowych diamentów użytych w tym klejnocie, ma kolor E-F i czystość VVS, co plasuje je w elitarnej kategorii bezbarwnych, prawie nieskazitelnych naturalnych diamentów.
Jak donosi Times of India: „Każdy diament został specjalnie przetestowany i wszystkie mają kolor E-F i czystość VVS (Very Very Slightly Included). To najlepsze cechy diamentu używanego w biżuterii na całym świecie. Pierścionek posiada certyfikat International Gemological Institute (IGI), który jest jednym z najbardziej prestiżowych laboratoriów certyfikacji biżuterii diamentowej na świecie.”
Harshit Bansal wymyślił ten „wymarzony projekt” w Surat, diamentowym centrum Indii, po uzyskaniu tytułu BBA i MBA na Uniwersytecie SRM Institute of Science and Technology. Otwierając swój pierwszy sklep, przeczytał o pierścionku z rekordem Guinness World Record z 6.690 brylantami i postanowił to przekroczyć. Zawsze za cel stawiał sobie 10.000 diamentów, rozważając i odrzucając wiele projektów i koncepcji, zanim zdecydował się na The Marigold.
„Długo zastanawiałem się nad różnymi projektami i ostatecznie znalazłem go w swoim ogrodzie. Kwiat nagietka przykuł mój wzrok i włożyłem go między palce, żeby zobaczyć, jak będzie wyglądał. To właśnie wtedy zdecydowałem się!”
Prace nad pierścionkiem rozpoczęły się w 2018 roku, a zakończyły w lutym 2020 roku. Odchodząc od powszechnych symetrycznych wzorów, każdy płatek w pierścionku ma niepowtarzalny kształt. Żadne dwa płatki nie są identyczne, dzięki czemu ośmiowarstwowy klejnot jest idealnym połączeniem organicznej symetrii, projektu i uszeregowania.
Sklep Harshita Bansala, Renani Jewels, nosi nazwę od imion jego rodziców Renu i Anila Bansala. Młody projektant, mający zaledwie 25 lat, został poproszony o wycenę jego klejnotu do rekordu Guinnessa. Odpowiedział po prostu: „W tej chwili nie mamy planów sprzedaży. To dla nas kwestia dumy. Jest bezcenny.”
Roch Witkowski
W oparciu o informacje IGI GemBlog
Zdjęcia wewnątrz artykułu:
Photo credit: Guiness World Record
Photo credit: Renani Jewels