Lab grown i naturalne diamenty.
Edahn Golan znany analityk branży diamentowej (którego analizy pokazują New York Times, Wall Street Journal, Business Insider i inni) opublikował w marcu na swojej stronie internetowej ciekawą analizę dotyczącą diamentów hodowanych w laboratorium Lab Grown Diamonds – LGD.
Analiza nosi tytuł: When Will Lab-Grown Diamond Sales Be the Majority? Kiedy sprzedaż diamentów hodowanych w laboratorium będzie większa niż sprzedaż diamentów naturalnych?
Poniżej część pierwsza generalnych wniosków które wynikają z tej analizy.
Naturalne diamenty mają ograniczone zasoby i z czasem ich podaż będzie się zmniejszać z naturalnych przyczyn. Diamenty hodowane w laboratorium nie maja żadnych ograniczeń w produkcji ani w dostarczanym surowcu do ich wykonania.
To, że sprzedaż LGD z pewnością przewyższy sprzedaż diamentów naturalnych jest pewne i nie wymaga żadnej specyficznej wiedzy. Jedyne ciekawe pytanie jest takie: Kiedy to nastąpi?
Około połowa światowego popytu konsumentów na diamenty ma swoje miejsce w USA. W nietypowym roku 2022 było to nawet ponad 50%. Co bardzo interesujące, to około 22% całej sprzedaży biżuterii przez amerykańskich jubilerów, to sprzedaż diamentów luzem.
Z punktu widzenia branży diamentowej sprzedaż diamentów luzem do detalistów jest wyjątkowo ważnym kanałem sprzedaży, i to nie tylko ze względu na znaczny wolumen. Jest to główny kanał sprzedaży większych, lepszych i droższych diamentów.
Jubilerzy kupują diamenty luzem na mniejszym wolumenie i je oprawiają. (od redakcji: Widocznie nie chcą ryzykować zaangażowania większych środków nie mając pewności sprzedaży wykonanego klejnotu)
22-dwu procentowy udział w całej sprzedaży biżuterii w USA oznacza około 8,6 miliarda dolarów zebranych w 2022 roku.
Ciąg dalszy nastąpi.
Na podstawie Edahn Golan Diamond Research & Data przetłumaczył i napisał Edmund Mrozowski
Zdjęcie zewnętrzne: Edhan Golan (Facebook)
Zdjęcie wewnętrzne: Pixabay